CV

KUNTAPÄÄTTÄJÄNÄ TAMPEREELLA

Kaupunginvaltuutettu 14.9.2015-31.7.2021
Kaupunginvaltuuston 1. vara 1.8.2021-, 2013-13.9.2015, 6. varavaltuutettu 2009-2012, 2.varavaltuutettu 2005-2008
Kaupunginhallituksen varajäsen 6/2017-5/2019
Kaupunginhallituksen varsinainen jäsen 6/2019-16.8.2021
Konsernijaoston varsinainen jäsen 6/2017- 8/2021
Infran johtokunta, varajäsen 6/2017-6/2019
Maakuntavaltuusto, varajäsen 6/2017- 7/2021
Pirkanmaan Voimian johtokunta, kaupunginhallituksen edustaja, 8/2017-12/2018
Alueellinen jätehuoltolautakunta, kaupunginhallituksen edustaja 6/2019-7/2021

Kausi 8/2021-

Asunto- ja kiinteistölautakunnan vasrinainen jäsen 16.8.2021-

Kaupunkikuvatoimikunnan puheenjohtaja 9/2021-

Arkkitehtuuriohjelman ohjausryhmän jäsen 9/2021-

Rakentamisen yhteistyöryhmä 9/2021-

Seutuhallituksen varajäsen 9/2021-

Pirkanmaan Jätehuolto, hallituksen jäsen 9/2021-

Muita luottamustehtäviä:
Ympäristölautakunnan jäsen 2001-2005
Yhdyskuntatuotannon johtokunnan puheenjohtaja 2005-2006
Yhdyskuntalautakunnan jäsen 2007-2008, varajäsen 2009-2012, varsinainen jäsen 2013-7/2017
Osaamis- ja elinkeinolautakunnan varajäsen 2007-2008
Ikäihmisten lautakunnan varajäsen 2009-2012

Koulutus ja työura

Erityistä

AY- ja muu järjestökokemus

Muita luottamustehtäviä

Harrastukset